Overview

Stanowisko ds. rozliczeń Jobs in Warsaw, Mazowieckie, Poland at ZUS

Title: Stanowisko ds. rozliczeń

Company: ZUS

Location: Warsaw, Mazowieckie, Poland

Nazwa jednostki organizacyjnej

ZUS II Oddział w Warszawie

Nazwa komórki organizacyjnej

Wydział Rozliczeń Kont Płatników Składek

Miejsce pracy

ZUS Inspektorat Warszawa – Praga Północ

Adres miejsca pracy

ul. 11-go Listopada 15 a, 03-446 Warszawa-Praga Północ

Województwo

mazowieckie

Nazwa stanowiska pracy wg. regulaminu organizacyjnego

Stanowisko ds. rozliczeń

Zadania

Zakres Zadań Wykonywanych Na Stanowisku Pracy

rozliczanie kont płatników składek;

rozpatrywanie przydzielonych spraw oraz przygotowywanie odpowiedzi na wnioski płatników składek, uprawnionych podmiotów oraz komórek wewnętrznych;

prowadzenie postępowań;

wystawianie płatnikom składek wezwań do zapłat oraz upomnień, jak również przygotowywanie decyzji określających wysokość zadłużenia na koncie;

wystawianie tytułów wykonawczych;

rozliczanie wpłat uzyskanych w drodze postępowań egzekucyjnych;

monitorowanie spłat układów ratalnych, w tym informowanie o zerwaniu umowy;

inicjowanie postępowań dotyczących sankcji oraz kontroli wobec płatników składek;

gromadzenie dokumentacji dotyczącej prowadzonych spraw oraz przekazywanie jej do przechowywania, zgodnie z wytycznymi zawartymi w Instrukcji Kancelaryjnej;

sporządzanie not rozliczeniowych w celu zaewidencjonowania danych na kontach płatników.

Wymagania

Niezbędne

wykształcenie średnie

Mile Widziane

wykształcenie wyższe (nauki społeczne, gospodarka i prawo)

minimum 1 rok pracy związanej z ubezpieczeniami społecznymi

Wymagane Dokumenty

CV

list motywacyjny

kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie